فراخوان تدریس در یونیکس

یونیکس چیه؟

آکادمی دایورجنت یونیکس، با هدف حل مشکلات عمده در مسیر آموزشی و ارتباط مخاطب با مدرس، برعلاوه‌ی ترویج علم و آگاهی در جهان، از تابستان ۱۴۰۲ به صورت رسمی، شروع به کار کرد. آکادمی یونیکس، به صورت ماهانه یا به صورت فصلی، دوره‌ها و یا مدارسی را برگزار می‌کند که در آن نهایت تلاش خود را می‌کند بدون توجه به سن، تحصیلات و انواع محدودیت‌های متداول، علم را در دست همگان قرار بدهد و به تدرس مطالبی بپردازد که عمدتا، در سطح جامعه، تدرس نمی‌شوند.

دوره‌های یونیکس چه ساختاری دارن؟

یونیکس، شامل دوره‌های جداگانه‌ای یا پیوسته‌ای در قالب مدرسه می‌شه که در بازه‌ی زمانی‌های ماهانه یا فصلی ارائه می‌شن. افراد می‌تونن در دوره‌های تکی یا به صورت اشتراکی در دوره‌های مختلف، شرکت بکنن. ویژگی‌های خاص یونیکس مثل پروژه‌محور بودن اون و برگزاری کلاس‌ها به سبک پومودورو (۳۰ + ۱۵ دقیقه) رعایت خواهد شد که توضیحات آن را به صورت جزئی تر در ادامه مشاهده خواهید کرد.

چه مباحثی در یونیکس قراره تدریس بشن؟

در یونیکس، همه‌ی مباحث، امکان تدریس رو پیدا می‌کنن به چند شرط:

۱. پایه‌ی علمی داشتن ( حتی اگر تمایل به آموزش هنر، ادبیات و یا موسیقی دارید، باید بتونید بخش علمی مربوطه رو هم پوشش بدید و تدریس کنید.)

۲. خلاقانه و غیر روزمره باشن. کلاس‌ها باید خارج از چهارچوبی باشن که در دانشگاه و در مدارس تدریس می‌شن. دوره‌ها و مباحث نو‌آورانه و جدید در سطح جهانی یا تدریس مباحث مطالب متداول همراه با خلاقیت‌هایی که منجر به درک بهتر بشن، توی یونیکس جایی برای تدریس دارن.

۳. از مطالبی که در روزمره و زندگی فردی-اجتماعی کاربرد ویژه داشته باشن، بسیار استقبال می‌کنیم.

چه کسانی می‌تونن در یونیکس تدریس کنن؟

ما به سن و مدرک شما نگاه نمی‌کنیم، در یونیکس کسانی می‌تونن تدریس کنن که

۱. دانش کافی دارن

۲. توانایی و مهارت تدریس

۳. صلاحیت اخلاقی تدریس

جزئیات تدریس در آکادمی یونیکس و فرم فراخوان تدریس

۱. مسئولیت ما:

 • ۱.۱. تسهیل فرایند آموزشی و ارتباطی مدرس و علم‌جو

آکادمی یونیکس، در تلاش است همواره ارتباط بین مدرسن و علم‌جویان را با امکانات گردآوری شده تسهیل ببخشد و موجب هرچه بیشتر آگاهی و علم در سطح اجتماع بشود.

 • ۲.۱. رفع مشکلات عمده‌ی آموزشی:

با رصد کردن پلتفرم‌های آموزشی،‌بررسی مقالات مربوطه و نحوه‌ی کارکرد مغز انسان در یادگیری و آموزش، آکادمی یونیکس، براین است تا مشکلات متداول آموزشی را رفع بنماید، مشکلاتی همچون نبود پشتیبانی، محدودیت در موضوعات، محدودیت‌های سنی، محدودیت‌های فیزیکی و…
۳.۱. سیستمی کارآمد و دارای پشتوانه علمی
۴.۱. کم کردن بار فکری و روانی مدرس درباره‌ی تدریس:
آکادمی یونیکس در تلاش است تا با تیم پشتیبانی خود، هرچه بیشتر از دغدغه‌ی فکری مدرس بکاهد تا تنها مسئله‌ی مهم برای او، برگزاری کلاس خویش باشد.

۲. مسئولیت شما

 • ۱.۲. رعایت موارد توافق شده با تیم رانرز و قوانین مجموعه‌ی یونیکس

۳. تایم دقیق

 • ۱.۳. زمان برگزاری مدرسه زمستانه:

مدرسه زمستانه‌ی آکادمی یونیکس از تاریخ ۱ تا ۲۵ ام اسفندماه برگزار خواهد گردید و ثبت‌نام برای آن، حداقل یک هفته پیش از شروع مدرسه، آغاز خواهد شد.

 • ۲.۳. زمان اجرایی هرکلاس:

براساس یافته‌های علوم اعصاب و شناختی مبنی بر بازدهی مغز در یادگیری، زمان هرکلاس ۴۵ دقیقه خواهد بود که ۳۰ دقیقه از آن صرف تدریس و ۱۵ دقیقه از آن، صرف پرسش و پاسخ یا تمرین خواهد شد.
۳.۳ انتخاب زمان، روز و تاریخ برگزاری جلسات، به صورت توافقی و آزادانه، در بازه‌ی ساعت ۱۵ تا ۲۰، در اختیار مدرس خواهد بود که در طی جلسه‌ای آن را به توافق با تیم آکادمی رانرز خواهد رساند.

۴. نحوه برگزاری

 • ۱.۴. پلتفرم تدریس:

آکادمی یونیکس از پشتیبانی پلتفرم گوگل‌میت استفاده می‌کند و این امکان را دارد تا حداکثر ۵۰۰ مخاطب برای هرکلاس بدون هیچ مشکلی سازماندهی کند.

 • ۲.۴. امکان پرسش و پاسخ

در پلتفرم گوگل‌میت، امکان برگزاری پرسش و پاسخ مخاطبین با مدرس به صورت صوتی و نوشتاری وجود دارد و امکان حالت ارائه نیز برای جلوگیری از هرج و مرج در کلاس نیز وجود دارد و انتخاب آن، با مدرس است.

 • ۳.۴. امکان پخش ویدئو، اسلاید، صوت و موارد مورد نیاز مدرس در جلسات
 • ۴.۴. پشتیبانی اختصاصی از طرف مجموعه‌ی آکادمی یونیکس بابت هر دوره که شامل ارتباط بین مدرس/علم‌جو و مدرس/آکادمی یونیکس و آمادگی در برطرف کردن هرگونه مشکل از بابت پلتفرم
 • ۵.۴. تعیین هزینه و درصد یا رایگان بودن دوره، با توافق بین مدرس و آکادمی یونیکس، طبق قوانین وضع شده، صورت خواهد گرفت.

۵. قرارداد
بعد از توافق مدرس با مجموعه‌ی آکادمی یونیکس، قرارداد مجموعه در اختیار مدرس قرار می‌گیرد و در مهلت معین، از هردوی طرفین به صورت رسمی، امضاء جمع می‌گردد.

۶. موضوع
موضوع تدریس در یونیکس زمستانه، به انتخاب مدرس خواهد بود که درنهایت، به توافق طرفین خواهد رسید:

 • ۱.۶. موضوع انتخابی باید دارای پشتوانه‌ی علمی باشد.
 • ۲.۶. مدرس باید رفرنس‌های لازمه و دانش‌کافی برای تدریس موضوع را داشته باشد
 • ۳.۶. موضوع انتخابی باید تا حد ممکن برای مخاطب، کاربردی باشد.

۷. لکچر
درصورتی که مایل باشید یک دوره‌ی کوتاه یک تا دو جلسه‌ای درباره‌ی یک موضوع مشخص اعم از تمرکز بر روی مجموعه‌ای مقاله، تحقیق و رفرنس باشید، می‌توانید چنین دوره‌ای را تحت عنوان یک لکچر، در آکادمی یونیکس، تدریس کنید. این فرصتی طلاییست چه برای کسانی که علاقه و سابقه تدریس دارند و وقت کافی برای جمع‌آوری و برگزاری دوره‌ی طولانی ندارند و چه برای کسانی که علاقه به تدریس دارند اما سابقه‌ای در آن ندارند و دوست‌دارند این فرصت را برای محک زدن خویش، در دست داشته باشند.
فرم لکچر

۸. محدودیت‌ها

 • ۲.۸. تدریس، باید طبق قوانین و قراردادهای تنظیم شده و توافق شده بین مدرس و آکادمی یونیکس باشد
 • ۳.۸. تدریس، باید بدون استفاده از شبه‌علم و ضدعلمی باشد.

۹. فرصت‌ها

 • ۱.۹. امکان داشتن کامیونیتی دلخواه در بین دانش‌جویان و مدرس
 • ۲.۹. آشنایی با مدریسن دیگر و باسابقه‌ی آکادمی یونیکس
 • ۳.۹. امکان محک زدن علاقه به تدریس بدون محدودیت‌های نرم جامعه (سن، تحصیلات، موضوعات تدریس و…)
 • ۴.۹. تسهیل در روند برگزاری کلاس‌ها به طوری که مدرس، دغدغه‌ای برای برگزاری‌ کلاس‌های خود نداشته باشد.
 • ۵.۹. ترویج علم و آگاهی در سطح جامعه