از رابطه که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم (آفلاین)

چرا این دوره؟

همه ما در «رابطه » متولد می شویم زندگی می کنیم و در «رابطه » می میریم، آنچه در بیشتر فیلم ها و داستان ها به آن پرداخته میشود «رابطه» است، هیچ انسانی نیست که از رابطه چیزی در ذهن نداشته باشد، انگیزه ها، تلاش ها، موفقیت ها، شکست ها، محرومیت ها، انتقام ها، بیماری های روانی واختلالات روانی همه در سایه «روابط » شکل می گیرند.

عشق دوست داشتن و دوست داشته شدن همه انعکاسی از «رابطه» هستند، زمانی که مادری باردار می‌شود قبل از تولد فرزندش آنچه به او شور و هییجان امید می دهد «رابطه» اش با فرزندش است که حتی جنسیت اورا نمی داند، پدری که خبر پدر شدنش را می شنود قبل ازدیدن فرزندش «تکوین و تولد» رابطه را قبل ازتولد فرزندش در درون خودش احساس می کند.

رابطه برای ما چون هوا وچون آب برای ماهی است بدون هوا وآب چه تصوری از حیات وجود دارد؟ تمام احساسات و هیجانات ما و بطور کلی حیات انسانی ما ریشه گرفته از «روابط» ماست شاید بتوانیم بگوییم که انسان همه «رابطه» و دگر هیچ! 

با این توضیح این دوره بدنبال آن است که اهمیت موضوع «رابطه» را در ابعاد مختلفش را به مخاطبین دوره انتقال دهد و بیان دارد که تا ما نگاهی به رابطه مان با خودمان و با دیگران وبا طبعیت و با… توجه نکنیم قادر به انجام هیچ کاری که احساس خوبی به ما بدهد، نخواهیم بود.

سرفصل‌های دوره:

  • معنای رابطه – (وقتی که از ارتباط حرف می زنم از چه حرف میزنم؟)
  • رابطه موثر و رابطه غیرموثر
  • فرایند رابطه
  • رفتارهای مخرب رابطه و رفتارهای کمک کننده به رابطه 
  • فضای مجازی و رابطه 

جزئیات دوره :

در این دوره به فراخور مباحث و با توجه به همراهی و مشارکت شرکت کنندگان به موضوعاتی چون نقش خودآگاهی در رابطه، سواد رابطه – پانسمان رابطه ترمیم رابطه یا قطع رابطه؟ –  هویت مستقل آدمها درحفظ رابطه (من منم، تو تو) – پلیس رابطه – مراقبین رابطه به عنوان یک نهاد ضروری – نگاه روانشناسی مثبت گرا (مارتین سلیگمن) به رابطه – مسئولیت پذیری و تقسیم کار در حفظ رابطه – نقش های مثلث کارپمن (نقش قربانی وناجی و ستمگر) در رابطه – باورهای غیرمنطفی در رابطه – روابط جایگزین با روابط انسانی (شغل، ماشین، خانه، وسایل خانه، ….) – ضرروت تقدم ارتباط با خود تا ارتباط با دیگران – قواعد و قراردادها تسهیل کننده ارتباطات انسانی – آیا تعارضات زناشویی مخل ارتباطات آنهاست؟ – آیا روابط طول عمر دارند، زمان اعتباردارند؟ نقش سطوح دلبستگی اولیه در روابط سالم ما,

من کی هستم؟

مشاور خانواده و زوج درمانگر – کوچ زندگی فردی – مدرس دانشگاه 

هدف دوره:

رسیدن به حال خوب با فهم روابط معیوب و یافتن شیوه های ترمیم روابط. 

ثبت‌نام دوره:

باتوجه به سابقه من در اتاق درمان در مواجهه با زوج ها و خانواده هایی که به دلیل نداشتن علم رابطه زندگی آنها دچار چالش و نابودی شده است توصیه می کنم در هرمقطعی که هستید: فرزند یک خانواده یا پدر مادر یک خانواده، یک محصل و دانش آموز و دانشجو، یا یک معلم و مدیر مدرسه – یک کارگر و کارمند یا یک رئیس و کارفرما، یک زن و شوهر در رابطه زوجی با توجه به اینکه هرکسی درهرجا باشید نیاز به حفظ ترمیم و تنظیم رابطه خود دارید از این دوره استفاده کنید.

این دوره‌ی ۵ جلسه‌ای در آبان ماه سال ۱۴۰۲ در اکادمی یونیکس ضبط شده و درحال حاضر به صورت فایل صوتی آفلاین قابل دسترسی و تهیه هست.


اطلاعات دوره

زمان تخمینی: 5 جلسه

سطح دشواری: عمومی

برچسب‌ها:

مدرس دوره

خرید دوره

ثبت‌نام کنید

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: 5 جلسه

سطح دشواری: عمومی

برچسب‌ها: