از فیلمنامه تا فیلم

 

مهلت ثبت‌نام:

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

چرا این دوره؟

این دوره تنها آموزش نوشتن فیلمنامه و یا قصه نیست.
من در تلاشم تا به شما چارچوب فکری بدم تا بتونید به بهترین شکل ممکن داستان و یا موضوعی که در سر دارید رو پرورش بدید و اون رو روی کاغذ بیارید من همیشه معتقدم یک فیلمنامه و یا یک قصه قبل از ساخته شدن باید بر روی کاغذ برنده باشد.

داستان خواندن و یا گوش دادن همیشه برای همه‌ی انسان‌ها جذاب بوده است، چرا که از پیشینیان‌مان به ارث رسیده است، زمانی که شب‌ها به دور آتش می‌نشستند و برای هم قصه تعریف می‌کردند و ما قصد داریم آتشی را روشن کنیم تا در کنار هم قصه‌هایی درخور گوش و چشمانمان خلق کنیم.

سرفصل‌ها:

جلسه اول: شناخت جهان اطراف ( فیلمنامه نویسی و کارگردانی ) و هدف گذاری دوره، پیدا کردن یک مسئله و یا موضوع برای کارگاه نویسندگی

جلسه دوم: انواع فیلمنامه ( کوتاه داستانی- بلند داستانی- مستند – تبلیغاتی) اصول پیکره و اسکلت فیلمنامه، انتخاب یکی از موضوعات بیان شده برای پیش برد نویسندگی

جلسه سوم: شناخت عناصر سازنده یک فیلم جهت استفاده درست از آن در پیشبرد قصه، تصویر، صحنه، صداهای اطراف، موسیقی

جلسه چهارم: پایان بندی فیلم، مهم ترین بخش یک فیلم پایان بندی صحیح فیلم است که می تواند اثر قصه را تا مدت ها در بیننده باقی بگذارد.

جلسه پنجم: آغاز فیلم، شروع گیرا، تا مخاطب را با خود به ادامه قصه بکشاند.

جلسه ششم: میانه و پیکره بندی آغاز به پایان

جلسه هفتم: تحلیل رفتار شخصت و اثربخشی بر پیشبرد قصه

جلسه هشتم: شروع نوشتن

جلسه نهم: حذف دیالوگ و تصویری ساختن یک قصه

جلسه دهم: انتخاب فرم ساخت فیلم مبتنی بر فیلمنامه و قصه

جلسه یازدهم: تخیل و دیدن فیلم پیش از ساخت در ذهن

جلسه دوازدهم: اصول اولیه کارگردانی

جلسه سیزدهم : تدوین در کارگردانی

جلسه چهاردهم: بررسی تمامی سرفصل ها و کار بر روی فیلمنامه ها

جلسه پانزدم: فیلمنامه نهایی

من کی هستم؟

علی نصیر هستم، دانشگاه رشته کارگردانی خوندم و قبل از ورودم به دانشگاه کار کردن در فضای حرفه‌ای سینما رو تجربه کردم و در کنار کار کردن تصمیم به تحصیل هم گرفتم. بیشتر از هر زمان تجربیاتم در فضای کار در مسیری که قرار گرفتم بهم کمک کرد تا بهتر بتونم جهان اطرافم رو بشناسم و به تصویر بکشم کارکردن در زمینه‌های مختلف هنری از جمله سینمای بلند و کوتاه امروز به من این کمک رو کردن که در فضای تجاری یعنی تبلیغات از اون‌ها بهره ببرم و خلاقیت خودم رو در ساخت ویدیو‌ها بکار بگیرم در فیلم‌های بسیاری همکاری داشتم که در عرصه جهانی موفقیت‌های بسیاری کسب کردند.

زمان‌برگزاری: جمعه ساعت ۲۰

تعداد جلسات: ۱۵ جلسه

گواهی حضور: دارد

امکان شرکت رایگان در جلسه اول

امکان دسترسی به ریکورد جلسات

امکان دسترسی به اسلاید جلسات

برگزاری جلسات در پلتفرم گوگل‌میت

امکان پرسش و پاسخ مستقیم با مدرس در پلتفرم یونیکس

پشتیبانی اختصاصی

تایم تقریبی هر جلسه: بین ۴۵ دقیقه تا نهایت یک ساعت.

سوالات متداول

ریکورد کلاس‌هایی ‌که شرکت کردید، در پنل شخصی شما، تا همیشه در دسترستون خواهد بود و می‌تونید هر زمان‌که دوست‌داشتید، دوباره به اون‌ها گوش بسپارید.

برخی از مدرسین به همراه آکادمی یونیکس، تصمیم گرفتند به کسانی که تا پایان دوره در بیش از ۷۰٪ جلسات یک دوره شرکت کرده‌اند و فرم ارائه شده در جلسه‌ی آخر را تکمیل کرده‌اند گواهی حضور، با امضای طرفین تقدیم کنند تا نشانی باشد از اینکه شما دوره‌ای رو به پایان رسوندید. فراموش نکنید هر دو شرط، یعنی شرکت در بیشتر از ۷۰٪ جلسات یک دوره و تکمیل فرم اعطا شده در جلسه‌ی پایانی هر کلاس، برای دریافت گواهی حضور الزامیست. پ.ن: همه‌ی دوره‌ها شامل گواهی حضور نمی‌شوند، پیش از شرکت، صفحه‌ی دوره رو با دقت چک کرده و از دارای گواهی حضور بودن، اطمینان حاصل کنید.

آکادمی یونیکس در جهت احترام به حقوق و سلایق متنوع مخاطبین، با توافق با برخی مدرسین، جلسه‌ی اول بعضی از دوره‌ها را به صورت پابلیک برگزار می‌کند به طوری که مخاطب بتواند از مدرس و مباحث اطمینان حاصل کند و در صورت رضایت، پس از جلسه‌ی اول، در دوره مدنظر، ثبت‌نام کند. این ثبت‌نام، شامل تخفیف تهیه‌ی زودهنگام دوره نمی‌شود و قیمت آن ۱۰٪ بیشتر از قیمت زودهنگام دوره خواهد بود. برای شرکت در اولین جلسه‌ی رایگان، کافیست روی دکمه‌ی زیر بزنید و ده دقیقه بیش از شروع جلسه، لینک جلسه را در چنل(unix_academy@) دریافت کنید.

برای شرکت در دوره‌های آکادمی یونیکس، به پنل یونیکس که در همین سایت پس از ثبت‌نام برای شما تشکیل می‌شود نیاز خواهید داشت تا لینک هرجلسه را دریافت کنید، ریکوردهارو گوش بدید یا اطلاع‌رسانی‌های لازم رو بشنوید. تمامی جلسات، در پلتفرم گوگل‌میت برگزار خواهند شد که آموزش چگونگی استفاده از آن، در این لینک توضیح کامل داده شده‌است.

اشتراک معرفی شده، گزینه‌ای اقتصادی برای کسانیست که بخواهند بیش از ۳ دوره از دوره‌های فصلی یونیکس را شرکت کنند چرا که با هزینه‌ای بسیار بسیار کمتر از جمع تمامی دوره‌ها، امکان شرکت در تمامی دوره‌ها به همراه لکچرهای تنظیم شده و برخورداری از تمامی امکانات ذکر شده را به شما می‌دهد.

بله! امکان ثبت‌نام برای مخاطبین خارجی یونیکس نیز وجود داره. کافیه برای این کار به پشتیبانی سایت پیام بدید تا برای پرداخت از طریق پی‌پل، هماهنگی صورت بگیره.

برای ثبت‌‌نام پس از ساخت اکانت، می‌تونید صفحه یا اشتراک مورد نظر رو از صفحه‌ی مربوطه خریداری کنید.

دوره‌ی خوب، به مخاطبینی خوب نیاز داره. مشخصا اگر در هر دوره، فعالیت مخاطبین پایین باشه، سوالاتی خوبی پرسیده نشه و چالش‌های فکری صورت نگیره، نهایت تلاش مدرس، تدریس اون چیزی خواهد بود که از پیش آماده کرده اما مخاطبی که در طول کلاس، فعالیت داشته باشه، منجر به اضافه شدن اطلاعاتی به کلاس می‌شه که می‌تونه به درد همگی بخوره. پس فعال بودن شما الزامی نیست اما می‌تونه به بهبود روند کلاس، منجر بشه.

برای ارتباط با پشتیبان می‌توانید از آیکون سبز پایین سمت چپ سایت کمک بگیرید. پشتیبانی سایت ما، تلاش می‌کنه در ساعات کاری، پاسخگوی سریع انواع سوالات شما دررابطه با دوره‌ها و مسائل فنی سایت باشه.

کلاس‌های آفلاینی که آفلاین بودنشون در جزئیات دوره قید شده، ویدئوها یا صوت‌های از پیش ریکورد شده‌ای توسط مدرسین هستن که پس از خرید، در پنل شما روی سایت قرار می‌گیرن و شما بدون محدودیت تایم، می‌تونید هر زمان که مایل بودید، این دوره‌هارو تکمیل کنید. این دوره‌ها شامل گواهی حضور نمی‌شوند و امکان پرسش و پاسخ با مدرسین رو نیز، ندارند.

با پر کردن فرم تدریس می‌تونید برای تدریس درخواست بدید.

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: ۲ جلسه

سطح دشواری: عمومی

دسته‌بندی ‌ها: , , ,

برچسب‌ها: ,

مدرس دوره

علی
علی مدرس

خرید دوره

 

ثبت‌نام کنید

جلسات آنلاین

جلسه اول رایگان

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: ۲ جلسه

سطح دشواری: عمومی

دسته‌بندی ‌ها: , , ,

برچسب‌ها: ,