هنر همچون درمان

 

مهلت ثبت‌نام:

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

چرا این دوره؟

هنر همچون درمان: سفری برای کاوش خود


هر روز به یک تصویر زیبا بنگرید ، شعری زیبا بخوانید و به موسیقی دلنشینی گوش فرا دهید و در صورت امکان ، کلامی منطقی بگویید. — گوته

این دوره درباره تغییر شیوه زندگی و فکر کردن از راه فعالیت‌های هنری است. خواهید آموخت فعالیت‌های ( شعر، موسیقی، نقاشی، عکاسی و… ) به شما کمک خواهند کرد که هیجانات خود را کاوش کنید، راه‌های جدید استفاده از تجارب مختلف را بیابید، گذشته را دوباره شکل دهید و آینده بهتری برای خود طرح‌ریزی کنید و قدرت شفابخش هنر را در زندگی خود لمس کنید.

جزئیات دوره

۱- مقدمه ای بر هنر به عنوان ابزاری برای درمان و خودکاوی

در جلسه اول، با تاریخچه و اصول هنر درمانی و نقش آن در خودکاوی و رشد شخصی آشنا می‌شویم. سفری خواهیم داشت برای پاسخ به پرسش “چرا به هنر نیاز داریم؟ ” و در این سفر به روانشناسی، نوروساینس و تاریخ هنر سری می‌زنیم.

۲- کاوش در هیجانات شخصی از طریق هنر

هنر به ما این امکان را میدهد که همزمان هم خودمان را پیدا کنیم و هم آن را گم کنیم -توماس مرتون

در این جلسه، ارتباط بین هیجانات و بیان هنری و مزایای درمانی آن را بررسی می‌کنیم و به بیان تکنیک‌هایی برای خلق و درک آثار هنری برای رشد شخصی و جمعی می‌پردازیم تا هماهنگی، تعادل و شناخت خود و دیگران را لمس کنیم.

۳- هنر همچون آیینه : تامل در کاوش خود

در جلسه آخر دست به خلق می‌زنیم و تلاش می‌کنیم برای شناخت بهتر خود و ایجاد تغییرات در زندگی با مفاهیم و تکنیک‌هایی که در جلسات پیشین آموختیم، پروژه‌ای تعریف و یک طرح هنری شخصی برای خلق کنیم و در زندگی روزمره از آن استفاده کنیم.

من کی هستم؟

مریم هستم، جستجوگر، کنجکاو و مشتاق کشف قلمرو‌های ناشناخته. روانشناسی خوندم و در حوزه طراحی تجربه کاربری فعالیت می‌کنم. اشتیاق من در همگرایی رشته‌های مختلفه. علاقه حال حاضرم در تلاقی و تعامل روانشناسی با هنر، دیزاین و تعامل انسان و کامپیوتره. باور دارم که نگاه بین رشته‌ای به تجربه انسان بودن باعث میشه که زیست باکیفیت‌تر و غنی‌تری داشته باشیم و درک کنیم که همه چیز به هم مرتبطه.

زمان‌برگزاری: سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۸

تعداد جلسات: ۳ جلسه

گواهی حضور: دارد

امکان شرکت رایگان در جلسه اول

امکان دسترسی به ریکورد جلسات

امکان دسترسی به اسلاید جلسات

برگزاری جلسات در پلتفرم گوگل‌میت

امکان پرسش و پاسخ مستقیم با مدرس در پلتفرم یونیکس

پشتیبانی اختصاصی

تایم تقریبی هر جلسه: بین ۴۵ دقیقه تا نهایت یک ساعت.

سوالات متداول

ریکورد کلاس‌هایی ‌که شرکت کردید، در پنل شخصی شما، تا همیشه در دسترستون خواهد بود و می‌تونید هر زمان‌که دوست‌داشتید، دوباره به اون‌ها گوش بسپارید.

برخی از مدرسین به همراه آکادمی یونیکس، تصمیم گرفتند به کسانی که تا پایان دوره در بیش از ۷۰٪ جلسات یک دوره شرکت کرده‌اند و فرم ارائه شده در جلسه‌ی آخر را تکمیل کرده‌اند گواهی حضور، با امضای طرفین تقدیم کنند تا نشانی باشد از اینکه شما دوره‌ای رو به پایان رسوندید. فراموش نکنید هر دو شرط، یعنی شرکت در بیشتر از ۷۰٪ جلسات یک دوره و تکمیل فرم اعطا شده در جلسه‌ی پایانی هر کلاس، برای دریافت گواهی حضور الزامیست. پ.ن: همه‌ی دوره‌ها شامل گواهی حضور نمی‌شوند، پیش از شرکت، صفحه‌ی دوره رو با دقت چک کرده و از دارای گواهی حضور بودن، اطمینان حاصل کنید.

آکادمی یونیکس در جهت احترام به حقوق و سلایق متنوع مخاطبین، با توافق با برخی مدرسین، جلسه‌ی اول بعضی از دوره‌ها را به صورت پابلیک برگزار می‌کند به طوری که مخاطب بتواند از مدرس و مباحث اطمینان حاصل کند و در صورت رضایت، پس از جلسه‌ی اول، در دوره مدنظر، ثبت‌نام کند. این ثبت‌نام، شامل تخفیف تهیه‌ی زودهنگام دوره نمی‌شود و قیمت آن ۱۰٪ بیشتر از قیمت زودهنگام دوره خواهد بود. برای شرکت در اولین جلسه‌ی رایگان، کافیست روی دکمه‌ی زیر بزنید و ده دقیقه بیش از شروع جلسه، لینک جلسه را در چنل(unix_academy@) دریافت کنید.

برای شرکت در دوره‌های آکادمی یونیکس، به پنل یونیکس که در همین سایت پس از ثبت‌نام برای شما تشکیل می‌شود نیاز خواهید داشت تا لینک هرجلسه را دریافت کنید، ریکوردهارو گوش بدید یا اطلاع‌رسانی‌های لازم رو بشنوید. تمامی جلسات، در پلتفرم گوگل‌میت برگزار خواهند شد که آموزش چگونگی استفاده از آن، در این لینک توضیح کامل داده شده‌است.

اشتراک معرفی شده، گزینه‌ای اقتصادی برای کسانیست که بخواهند بیش از ۳ دوره از دوره‌های فصلی یونیکس را شرکت کنند چرا که با هزینه‌ای بسیار بسیار کمتر از جمع تمامی دوره‌ها، امکان شرکت در تمامی دوره‌ها به همراه لکچرهای تنظیم شده و برخورداری از تمامی امکانات ذکر شده را به شما می‌دهد.

بله! امکان ثبت‌نام برای مخاطبین خارجی یونیکس نیز وجود داره. کافیه برای این کار به پشتیبانی سایت پیام بدید تا برای پرداخت از طریق پی‌پل، هماهنگی صورت بگیره.

برای ثبت‌‌نام پس از ساخت اکانت، می‌تونید صفحه یا اشتراک مورد نظر رو از صفحه‌ی مربوطه خریداری کنید.

دوره‌ی خوب، به مخاطبینی خوب نیاز داره. مشخصا اگر در هر دوره، فعالیت مخاطبین پایین باشه، سوالاتی خوبی پرسیده نشه و چالش‌های فکری صورت نگیره، نهایت تلاش مدرس، تدریس اون چیزی خواهد بود که از پیش آماده کرده اما مخاطبی که در طول کلاس، فعالیت داشته باشه، منجر به اضافه شدن اطلاعاتی به کلاس می‌شه که می‌تونه به درد همگی بخوره. پس فعال بودن شما الزامی نیست اما می‌تونه به بهبود روند کلاس، منجر بشه.

برای ارتباط با پشتیبان می‌توانید از آیکون سبز پایین سمت چپ سایت کمک بگیرید. پشتیبانی سایت ما، تلاش می‌کنه در ساعات کاری، پاسخگوی سریع انواع سوالات شما دررابطه با دوره‌ها و مسائل فنی سایت باشه.

کلاس‌های آفلاینی که آفلاین بودنشون در جزئیات دوره قید شده، ویدئوها یا صوت‌های از پیش ریکورد شده‌ای توسط مدرسین هستن که پس از خرید، در پنل شما روی سایت قرار می‌گیرن و شما بدون محدودیت تایم، می‌تونید هر زمان که مایل بودید، این دوره‌هارو تکمیل کنید. این دوره‌ها شامل گواهی حضور نمی‌شوند و امکان پرسش و پاسخ با مدرسین رو نیز، ندارند.

با پر کردن فرم تدریس می‌تونید برای تدریس درخواست بدید.

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: ۳ جلسه

سطح دشواری: عمومی

برچسب‌ها: ,

مدرس دوره

مریم
مریم مدرس

خرید دوره

 

ثبت‌نام کنید

جلسات آنلاین

جلسه اول رایگان

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: ۳ جلسه

سطح دشواری: عمومی

برچسب‌ها: ,